6 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАПОБІГАННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ДОВКІЛЛЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ ТА ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ
Повномасштабне вторгнення росії до України з 24 лютого вже завдало та продовжує завдавати величезної шкоди людям та інфраструктурі населених пунктів.
Через активні бойові дії Україна є однією з найзамінованіших країн у світі. Згідно з офіційними даними, через війну було забруднено понад 174 тисячі квадратних кілометрів території, з них 13,5 тисячі кв. км – акваторія водних об'єктів.
Це становитиме потенційну небезпеку для людей упродовж багатьох десятиліть.
Так, станом на 6 листопада піротехніками ДСНС було обстежено територію площею понад 107 тис. 920 гектарів.
Всього з початку широкомасштабного військового вторгнення російської федерації на території України знешкоджено 450 тис. 998 од. вибухонебезпечних предметів та 2 тис. 892 кг вибухової речовини, у тому числі 3 тис. 122 од. авіаційні бомби.
Найчастіше піротехнічні підрозділи працювали: в Харківській області 24 тис. 651, Київщині – 9 тис. 219, Донеччині – 8 тис. 999, Миколаївщині – 6 тис. 420, Херсонщині – 8 тис. 865, Чернігівщині – 5 тис. 089, Сумщині – 2 тис. 680, Черкащині – 1 тис. 361.
Окрім того, через ворожі обстріли нерідко трапляються пожежі в екосистемах. В сухих умовах вогонь поширюється миттєво та на великі площі.
Утім, на територіях, окупованих російськими військами, служби ДСНС не зможуть працювати та проводити ліквідацію загорянь. А в місцях де це можливо, ворог спеціально обстрілює підрозділи рятувальників.
Міжнародний день експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів був заснований з метою залучення уваги до екологічних наслідків війни і важливого значення відмови від безглуздо заподіяної шкоди екосистемам в прагненні досягти військових цілей.